50% nyári kedvezmény .eu végződésű domain rendelésre

MileCom - Domain - Tárhely - Web fejlesztés

Kapcsolat

2837 Vértesszőlős Sánc utca 2

+36 34 579 010

kapcsolat@mile.hu

Rendelés

Az első lépések

A WordPress rendszer egy ingyenesen elérhető blog kiszolgáló rendszerből mára egy univerzális honlap alapkiszolgálóvá nőtte ki magát. Ennek legelterjedtebb, szintén ingyenes kiegészítő modulja a WooCommerce bővítmény, mely egy kész webáruházzá varázsolja az alap rendszert.
Tulajdonképpen az internetes üzlet létrehozásakor nem is beszélhetünk szakmai fejlesztésről, hiszen ezeket a rendszereket csak néhány kattintással telepíteni kell. A lenti leírásban és videóban élőben is láthatjuk, hogy mennyire egyszerű feladatról beszélünk.

A létrehozás elemei

Egy WordPress honlap lényegében három elemből áll össze. Szükséges az ingyenes alap rendszer, ehhez tölthetőek le kiegészítő bővítmények (pluginek), majd a megjelenést meghatározzák a sablonok (themes). Érdekesség, hogy csak az alap rendszerhez a wordpress.org oldalán több mint 58000 kiegészítő és több mint 8000 megjelenés sablonból lehet választani. Az ezzel foglalkozó oldalakon pedig további több tízezer téma és kiegészítő áll rendelkezésre. Ha pedig csak a WooCommerce webáruházat nézzük, akkor a komoly tudású alap mellé is több mint 1000 kiegészítőből válogathatunk.

Az induláshoz a saját domain név regisztrálásán túl szükséges egy megfelelő tárhely (PHP,MySQL), amire telepíteni kell az alap rendszert.

Ezt ügyfeleinknek a nálunk lévő tárhelyre ingyenesen elvégezzük, így ezzel további teendő nincs is.

 

Valóban ilyen egyszerű?

Természetesen van aki úgy gondolja (helyesen), hogy bizonyos feladatokat érdemesebb a rutinosabb szakemberekre bízni. Aki már sok honlapot hozott létre, nyilvánvalóan gyorsabban megtalálja, amit keres. Mégis meglepő lehet, hogy egy teszt webáruház akár már 20 perc után is milyen látványt nyújt. Ezért egy három részből álló videó trilógiában bemutatjuk, hogy mennyire egyszerű a létrehozás menete:

  1. WordPress Alap rendszer telepítése
  2. WooCommerce rendszer bővítmény telepítése
  3. Webáruház sablon telepítése

Költségek összehasonlítása

Megpróbáljuk összehasonlítani, hogy saját webáruház létrehozásakor milyen költségekre számíthatunk egy WooCommerce alapú rendszer és egy áruház bérlet esetén csak az indulás első évében. Az összehasonlítást némileg megnehezíti, hogy bérlés esetén a legkisebb csomagok tartalma általában köszönő viszonyban sincs egy WooCoomerce rendszer lehetőségeivel. Nehéz az elérhető néhány sablon és lehetőség számát a több tízezres tételekkel összehasonlítani. Kiemelendő, hogy míg egy áruház bérlés esetén a bérleti díj folyamatos költséget jelent, addig a WooCommerce webáruház esetében ilyen jellegű költség a későbbiekben nem merül fel. Fontos megjegyezni, hogy bármely rendszer esetén a termékek feltöltése (képek, szövegek, árak) további költségeket jelenthet, de ezt lényegében azonosnak tekintettük.

Vélemény, hozzászólás?